Witamy na naszej stronie. Dzisiaj jest: sobota, 24 lutego 2018 roku
ELEKTROMED
ul. Zabierzowska 11, 32-005 Niepołomice
Tel. 12 288 91 40, Fax. 12 288 91 42
Tel. 12 362 62 01 Serwis całodobowy 691 25 88 21
e-mail: biuro@elektromed.pl

MediQuadro - System do zarządzania archiwizacją preparatów histopatologicznych

MediQuadro to nowe oprogramowanie stworzone przez firmę Medi Diagnostici z myślą o bezpiecznym i wydajnym archiwizowaniu szkiełek i kasetek histopatologicznych (poprzez własny system CO.RE-FRONT) przygotowanych w laboratoriach histologicznych, cytologicznych, hematologicznych i cytogenetycznych. Linia produktów CO.RE-FRONT to:

• Kolorowe, wymienne fronty: możliwość przechowywania próbek zakodowanych kolorowymi frontami szuflad, np. wg miesiąca, roku, typologii (cylologiczne, histologiczne), pochodzenia

• Szuflady wykonane z tworzywa ABS: lżejsze niż metalowe, bezpieczne dla użytkownika, nieutleniające się przy dłuższym przechowywaniu jak metalowe

• Wykorzystanie tych samych szuflad w laboratorium i w archiwum: oszczędność czasu na przenoszeniu próbek z jednego archiwum podręcznego w laboratorium do archiwum długoterminowego, brak ryzyka związanego z manualnym przenoszeniem próbek.

• Elastyczność: rozwiązanie combo dla każdego zapotrzebowania (np. możliwość łączenia archiwów – szkiełka + bloczki), wykorzystanie mobilnych archiwów na kółkach

• Oszczędność przestrzeni i kosztów: stosowanie szuflad z podwójnym, dwurzędowym ładowaniem kasetek / bloczków (podwojona ładowność kasetek / bloczków w jednej szufladzie), możliwość rozbudowania przestrzeni na wysokość poprzez zastosowanie rozwiązania szafa + nakładka (BASE + TOP)

Oprogramowanie MediQuadro pobiera dane (ze szkiełka lub bloczka) zapisane w postaci kodów (QRcode, Barcode, DataMatrix i kody alfanumeryczne), generuje własny system zarządzania dla lepszej identyfikowalności / możliwości śledzenia i bezpiecznego przechowywania próbek. System jest określany jako „otwarte oprogramowanie”, ponieważ dane można wprowadzać na trzy różne sposoby:

 MANUALNIE: wpisując ręcznie pierwszą i ostatnią jednostkę ID szuflady (koda alfanumeryczny) w przypadku niedostępności kodów Data Matrix / QRcode / Barcode

 PÓŁAUTOMATYCZNIE: dane ID (Data Matrix / QRcode / Barcode) wprowadzane przy pomocy skanera 2D próbka po próbce

 AUTOMATYCZNIE: (TYLKO DLA KASETEK / BLOCZKÓW) ID kasetki / bloczka wprowadzane przy pomocy systemu automatycznie podającemu dane.

Oprogramowanie MediQuadro kojarzy ze sobą ID próbki wygenerowane w laboratorium z ID szuflady i ID szafy (w tych dwóch ostatnich przypadkach kody ID są tworzone bezpośrednio przez oprogramowanie), co daje kompletną identyfikowalność. Podsumowując: oprogramowanie może śledzić próbkę w szufladzie, szufladę w szafie i szafę w przestrzeni archiwalnej.

Oprogramowanie jest w stanie zapewnić użytkownikom historię każdej próbki i informacje o ich dokładnym położeniu w szufladzie i jak i szafie. Oprogramowanie MediQuadro przygotowane jest w dwóch wersjach licencji:STAND ALONE lub NETWORK.

Licencja STAND ALONE instalowana jest tylko na jednym urządzeniu, podczas gdy licencja NETWORK umożliwia posiadanie większej ilości stanowisk połączonych z jednym serwerem obsługującym i zbierającym dane. Każdy użytkownik posiada własne hasło i login, a jakakolwiek aktywność tj. wprowadzenie / wyciągnięcie próbki, jest zapisana. Administrator ma pełną kontrolę i jest jedyną osobą, która może projektować przestrzeń archiwalną i sprawdzić działalność pozostałych użytkowników. Pozostałe upoważnione osoby mogą: generować / ładować szuflady kasetkami / bloczkami i szkiełkami, szukać / wyciągać zarchiwizowane próbki.

Więcej informacji i szczegółów na temat produktu dostępne u Przedstawicieli handlowych.

PARTNERZY:

2008 ELEKTROMED www.elektromed.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzesku